10 Haziran 2014

San Marino olmak

5 gol yedikleri bir maçta attıkları tek gole deli gibi seviniyorlar. Kolay değil 5 yıl sonra attıkları ilk gol bu. Tarihindeki en golcü futbolcusunun 8 golü var.  Kadrosunda sadece tek bir oyuncu profesyonel. Hiç umut yok ama yine de her defasında keyifle oynuyorlar. Dünyada San Marino'dan kötü çok milli takım olmasına rağmen Avrupa'da yer aldıklarından (Yani Avrupa elemelerine katıldıklarından) en kötü istatistiğe onlar sahip. Bahtsızlar. Lakin bunu umursamıyorlar bile. 


Bütün dünyada yıllardır hem dalga geçilen hem de dibin altındaki istatistiklerine rağmen keyifle sahaya çıktıkları için saygı duyulan bir takım San Marino Milli Takımı. Kısaca kaybediyorlar ama oynamaya devam ediyorlar. 

Dün yenilgilerine bir yenisini daha eklediler. 1 galibiyet 117 mağlubiyetle yola devam ediyorlar. 

Böyle bir ''başarısızlığa'' rağmen hala neden devam ediyorlar? Belki de futbol da tam böyle anlarda fena halde hayata benziyor. 

Kaybediyorsun ama ölmüyorsun. Bir daha kaybediyorsun, bir daha, sonra bir kez daha. Bazen hiç kazanamıyorsun ama hayat devam ediyor. Öleceğin güne kadar böyle. Meselenin kaybedip kaybetmemekle alakalı olmadığını öğrenirsen bir şeyler kazanmış sayılıyorsun...


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder